TOP 5 HABER
Whatsapp
05072456940Whatsapp İhbar Hattı
  • 01-02-2017 20:10

AYDEM'DEN KUŞADASI KAMUOYUNA AÇIKLAMA

AYDEM'DEN KUŞADASI KAMUOYUNA AÇIKLAMA

FATURA İTİRAZLARI HAKKINDA AYDEM’DEN AÇIKLAMA

 

Elektrik faturalarının zamlı olarak gönderildiği hakkında çıkan yayınlar ile ilgili AYDEM tarafından açıklama yapıldı. Türkiye genelinde Ulusal Elektrik tarifelerinin uygulandığı ifade edilen açıklamada Ulusal Elektrik tarifelerinin ve faturalardan alınan birim bedellerinin EPDK tarafından bütün Türkiye’de ve Ege bölgesinde aynı şekilde uygulandığı belirtildi. AYDEM ’in herhangi bir keyfi uygulamasının söz konusu olmadığı kaydedildi. Son zamanlarda AYDEM müşterilerinin yüksek fatura itirazlarına yönelik AYDEM Müşteri İlişkileri Müdürü Hüseyin Bahadır GÖK açıklamalarda bulundu:

 

Elektrik satışında uygulanacak fiyatlandırma esasları 4628 Sayılı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 4/2 maddesi ve 6446 Sayılı Elektrik Piyasası Kanunun 17/1 maddesi ile verilen yetkiye istinaden Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunca (“EPDK”) belirlenmektedir. Elektrik tüketim faturaları, gerek AYDEM ’in faaliyet gösterdiği Aydın, Denizli ve Muğla illerinde gerekse ülke genelinde, yürürlükte olan mevzuat gereği ve EPDK tarafından üçer aylık periyotlar halinde belirlenen, Ulusal Tarifede yer alan elektrik satış fiyatlarına göre düzenlenmektedir.

 

İçinde bulunduğumuz kış aylarındaki hava sıcaklıkları, mevsim normallerinin altında ve geçmiş yıllara göre çok daha soğuk bir kış mevsimi bölgemizde yaşanmaktadır. Hissedilen bu soğuk karşısında ısınmak için daha fazla ısıtıcı kullanılması, elektrik tüketim miktarında artışa sebep olmaktadır. Bunun sonucunda ise müşterilerimiz yüksek tutarlı faturalar ile karşılaşmaktadırlar. Zira EPDK tarafından yapılmış bir fiyat artışı olmaması nedeniyle, AYDEM ’in elektrik faturalarına yansıttığı bir fiyat artışı olmamıştır. Müşterilerimizin artan tüketimi dışında ödeme yapılacak fatura tutarını değiştirecek bir etken bulunmamaktadır.

 

Son zamanlarda, müşterilerimiz Müşteri İlişkileri Merkezleri’mizi ziyaret ederek veya İletişim Merkezi’mizi arayarak fatura itirazlarında bulunuyorlar. Gelen itirazlar titizlikle incelenmekte, ölçü devresinde kontroller yaptırılmaktadır. Ancak düzenlenen faturalarda her hangi bir hata tespiti bulunmamıştır. Gelen şikâyetlerin büyük bir çoğunluğu, elektrikli soba, klima, katalitik vb. elektrikli ısıtıcılar ile ısınma ihtiyacını karşılayan müşterilerimizden gelmektedir. Gelen şikâyetlerin ilçe bazında incelemesi yapıldığında ise, Kuşadası, Didim, Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye gibi tatil beldelerimizden geldiği görülmektedir.

 

Faturasında bir hata olduğunu düşünen müşterilerimizin en yakın Müşteri İlişkileri Merkezlerimize başvurması halinde ilgili sayaçlar tarafımızdan titizlikle kontrol ettirilecektir.

 

Size en yakın Müşteri İlişkileri Merkezini www.aydem.com veya 0850 800 0 186 no.lu İletişim Merkezimizden öğrenebilirsiniz.Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
cihan cihan 01.02.2017

ülke çok rezil bir hal almaya başladı, yakında soluduğumuz havadan para kesecekler, gerçi onu da dolaylı yollardan alıyorlar ya o da başka mesele....

Şükrü pat Şükrü pat 02.02.2017

Bizler kullandigimiz enerjinin degil her faturada gelen iletim,tesisat ,okuma ,kayıp kaçak bedelleri altinda eklenen parasal yukler sonucu kabaran faturalara itiraz ediyoruz size zahmet tum okuyucu personelinize verdiginiz ucreti neden her faturada bizden cikariyorsunuz??????

A.Mustafa Oğuzkaan A.Mustafa Oğuzkaan 02.02.2017

Sayın yetkili, Faturalarda bulunan enerji bedeline itirazımız yoktur. Ancak dağıtım bedeli gibi bir katım dolduruşlara karşı itirazımız vardır. Dağıtım bedeli nedir?. Aydemin görevi aldığı enerjiyi abonelerine dağıtmaktır. Bunun için ayrıca bir dağıtım bedeli kanunsuz ve haksızdır. 300 TL bir faturada 84 TL dağıtım bedeli şarj edilmiştir. Bu 84 TL haksız kazançtır. Vatandaşın itirazı bu noktadadır. Selamlar.

Yusuf ASMA Yusuf ASMA 08.02.2017

Kuşadası Uydukent Kırlangıç sitesine ne zaman abonelik verilecek

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.