Bugun...
Aydın °C

09-02-2014 16:26:00 Kategori: SİYASET

CHP KUŞADASI İÇİN ÖZER KAYALI DEDİ

CHP KUŞADASI İÇİN ÖZER KAYALI DEDİ
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Bugün aday belirlemek için toplanan CHP MYK, Yerel Seçim Aday Belirleme Komisyonu sert tartışmalar sonucunda Kuşadası için Özer Kayalı isminde karar kıldı.

1960 yılında Kuşadası'nda doğan Özer Kayalı. Zahireci Mehmet olarak tanınan Mehmet İhsan Kayalı'nın oğludur.

Yedi Eylül İlkokulu ve Kaya Aldoğan Lisesi'ndeki eğitiminden sonra ODTÜ- Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. (1982) Özer Kayalı, iş yaşamına 1984 yılında özel bir firmanın Cidde - Medine Mekanik Tesisat Şantiye Şefliği ve sonrasında Bölge Müdürlüğü görevi ile başladı. Kuşadası'ndaki iş yaşamına ise, 1987 yılında MET Mekanik Şirketi'nin ortağı ve genel müdürü olarak katıldı. Firma sahibi olarak ticaret yaşamını sürdürüyor.

Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görevler üstlenen Özer Kayalı, Kuşadası Makine Mühendisleri Odası Denetim Sorumlusu görevini üstlendiği 1989 yılında SHP'den Belediye Meclis Adaylığı ile siyasete adım attı. 2004 ve 2009 Yerel seçimlerinde CHP Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Eylül 2004- Temmuz 2005 yılları arasında CHP İlçe Saymanlığı yaptı. Temmuz 2005'den Ocak 2008'e kadar CHP İlçe Sekreterliği görevini yerine getirdi.

Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı'nda (KEGEV) 1990 yılında Mütevelli Heyeti Üyeliği'ne seçilen Kayalı; Vakıf Yönetim Kurulu üyeliği de yapmıştır. 2001 yılında başladığı Kuşadası Eğitim Hizmetleri A.Ş. “KEGEV Ü.Naci Akdoğan Koleji” yönetim kurulu üyeliğini halen sürdürmektedir.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Meclis üyelikleriyle Kuşadası ticaret yaşamındaki en önemli örgütlenmede 11 yıl görev yapmıştır. CHP Kuşadası Belediye Başkan adaylığı için görev üstlenmeye hazır olan ÖZER KAYALI; evli, 2 çocuk babasıdır ve İngilizce bilmektedir

 


reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SİYASET HABERLERİ
reklam
ANKETİMİZE KATILIN

Şu an anket mevcut değil.

PUAN DURUMU